flag_cz.png flag_en.png flag_de.png

Blízké okolí

Doporučujeme výlety s certifikovaným průvodcem NP Alešem Kubicou, více na http://www.cottage.cz/


Příroda:


KřiniceKöglerova naučná stezka – založena r.1941 rodákem ze sousedních Zahrad, obnovena v r. 2006. Je dlouhá 23 km a její část prochází okolím Vlčí Hory.


Kyjovské údolí – romantické skalnaté údolí podél říčky Křinice. Začíná u osady Kyjov a končí na hranici s Německem. V údolí se nachází jeskyně Vinný sklep a Jeskyně víl (v zimě ledová výzdoba). Nad údolím je  Kyjovský hrádek – pozůstatky skalního hrádku, výhledy. Z Vlčí Hory po trase Köglerovy naučné stezky a dále z Kyjova po červené či žluté turistické značce. 


Ledopády

Brtnické ledopády – každoroční monumentální zimní výzdoba utvářející se v některých převisech a jeskyních. Nejvíce se jich nachází v údolí Vlčího potoka (Velký sloup, Varhany, Betlém) a též v Kyjovském údolí (jeskyně Vinný sklep, Jeskyně víl). Z Vlčí Hory po trase cyklostezky č.3033 (údolí Vlčího potoka) nebo po Köglerově naučné stezce do Kyjova a dále po červené (Kyjovským údolím).


Technická památka:


Geologická mapa v Zahradách – plastická geologická mapa sestavená z autentických hornin z okolí. Chráněná technická památka. Leží na trase Köglerovy naučné stezky. Z Vlčí Hory po Köglerově stezce nebo po červené a žluté turistické značce.


Rozhledny:


Vlčí hora

Vlčí hora (581 m n.m.)  - dominantní čedičový vrch nad osadou Vlčí Hora. Na jeho vrchole jsou čedičové sloupky – varhany, které obsahují vysoké procento magnetovce. Ten způsobuje odchylku magnetické sřelky kompasu až o 40°. V roce 1889 byla na vrchole vybudována cihlová rozhledna. Vrcholový ochoz je prosklený a je zde výborný kruhový výhled. Na svazích Vlčí hory roste chráněná měsíčnice vytrvalá. Na úpatí Vlčí hory se nachází upravená studánka Veronika. Z Vlčí Hory po červené a žluté turistické značce.


Dymník  u Rumburka (516 m n.m.) – čedičový vrch s rozhlednou z r. 1895. Z Vlčí Hory po žluté turistické značce.

 

Infocentra a galerie:


Galerie Ametyst Brtníky – turistické  informační centrum a stálá prodejní výstava minerálů v nedalekých Brtníkách. Provoz v Červenci a Srpnu, případně po domluvě individuálně. Z Vlčí Hory po červené turistické značce nebo po silnici (trasa cyklostezky č.3014).


Dům Českého Švýcarska - turistické  informační centrum na náměstí v Krásné Lípě. Z Vlčí Hory po červené turistické značce.


Sport:


Sportovní areál Krásná Lípa – areál s celoročním provozem  (tenisové kurty, beachvolejbalové hřiště, víceúčelové a dětské hřiště, minigolf, sportovní lezecká stěna, tělocvična). Více informací na (www.krasnalipa.cz).


Horolezení - na okolních pískovcových skalách. Pro více informací mě kontaktujte.

 Krásná lípa